آلومینیوم

آلومینیوم، عنصر شیمیایی است که در جدول تناوبی دارای علامت Al و عدد اتمی ۱۳ می‌باشد. آلومینیوم که عنصری نقره‌ای و انعطاف‌پذیر است، عمدتأ به صورت سنگ معدن بوکسیت یافت می‌شود و از نظر مقاومت در برابر اکسیداسیون، وزن و قدرت آن، قابل توجه‌ می باشد، همچنین، آلومینیوم در صنعت برای تولید میلیونها محصول مختلف بکار می‌رود.

آلومینیوم، فلزی نرم و سبک، اما قوی است، با ظاهری نقره‌ای – خاکستری مات و لایه نازک اکسایش، که در اثر برخورد با هوا در سطح آن تشکیل می‌شود. آلومینیوم بسیار انعطاف‌پذیر و به راحتی خم می‌شود. همچنین بسیار بادَوام و مقاوم در برابر زنگ خوردگی است. بعلاوه، این عنصر غیر مغناطیسی و بدون جرقه، دومین فلز چکش خوار و ششمین فلز انعطاف‌پذیر محسوب می شود.

از نظر کیفیت و از نظر ارزش، فلز آلومینیوم کاربردی‌ترین فلز بعد از آهن محسوب می شود که تقریبأ در تمامی بخش‌های صنعت به ویژه در صنعت عایق کاری دارای اهمیت می‌باشد. آلومینیوم خالص، نرم و ضعیف است، اما می‌تواند آلیاژهایی را با مقادیر کمی از مس، منیزیوم، منگنز، سیلیکون و دیگر عناصر بوجود آورد که این آلیاژها ویژگی‌های مفید گوناگونی دارند. از جمله آلیاژ ها ی پرکاربرد در عایق کاری می توان به آلیاژ های ۱۱۰۰, ۳۰۰۳, ۳۱۰۵ , ۵۰۰۵,۱۰۵۰ ,۱۰۶۰ اشاره  نمود. ورق آلومینیوم در صنایع عایق به منظور پوشش دهی و محافظت از لوله ها، اتصالات و تانک ها در برابر آسیب های مکانیکی و همچنین محافظت در برابر خوردگی ناشی از رطوبت هوا مورد استفاده قرار می گیرد.

در همین راستا شرکت جهان عایق پارس به منظور ارائه خدمات بیشتر به صنعت عایق کشور که همانا حفظ انرژی و استفاده بهینه از سرمایه ملی است، اقدام به راه اندازی واحد تولید آلومینیوم کرافت با ضخامت ها و گریدهای متداول صنعت عایق بر اساس استاندارد ASTM نموده است.

ورق آلومینیوم در صنایع عایق به منظور  پوشش دهی و محافظت از لوله ها، اتصالات و تانک ها در برابر آسیب های مکانیکی مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع ژاکت های آلومینیومی

ژاکت آلومینیومی (پوشش فلزی) در سه نوع صاف، کرکره و آجدار مطابق با استاندار  ASTM B209 با آلیاژ های متداول صنعت عایق  ۱۰۵۰، ۳۰۰۳, ۳۱۰۵  تولید می شود.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت جهان عایق پارس می باشد

designed by http://vasco.ir